Jakiś czas temu przechadzając się między półkami w Sephorze moją uwagę przyciągnęło błyszczące, czarne opakowanie. Musiałam być tego dnia niepoczytalna wyjątkowo rozkojarzona, bo zmywacz do paznokci za 59 złotych jakoś trafił do mojego koszyka, a następnie na ladę przy kasie. I tak stałam się właścicielką produktu Formula X Delete All. Nie płakałam jednak nad kompulsywnym zakupem, bo odkąd używam odżywki Golden Rose Black Diamond coraz bardziej wciągam się w temat paznokci.

Formula X Delete All

 

Formula X Delete All

 

Zmywacz Formula X Delete All umieszczony jest w sporym zakręcanym opakowaniu. Po zdjęciu nakrętki oczom ukazuje się gruba folia zabezpieczająca. Trzeba ją przebić nożem, bo niestety nie ma żadnego „fifutka”, za który można by pociągnąć. Z jednej strony mam pewność, że zawartość jest nienaruszona, ale konieczność przebijania folii trochę zniechęca… w końcu płacąc 59 złotych oczekiwałabym łatwości otwarcia. Mam mieszane uczucia.

Po zdjęciu folii zabezpieczającej oczom ukazuje się czarna gąbka z pięcioma dziurami – na palce, jak można się domyślić. Wielkim plusem jest brak nieprzyjemnego zapachu charakterystycznego dla zmywaczy. Na opakowaniu nie ma żadnej instrukcji, grr. Wkładam więc wszystkie palce w otwory i trzymam parę sekund. Po wyjęciu cały lakier jest usunięty! Super! Na palcach pozostaje trochę białego nalotu, trzeba więc umyć dłonie po życiu Delete All. Niemniej jednak, brak zapachu oraz szybkość i skuteczność działania mnie zachwyciły. I to, że nie trzeba używać płatków kosmetycznych.

Formula X Delete All

Zastanawiam się tylko na ile użyć wystarczy te 150 ml produktu. Zobaczmy co ma do powiedzenia producent: „Formula X prezentuje swoją najnowszą innowację. Nowy zmywacz do paznokci, który usuwa jednym gestem i w kilka sekund nawet najbardziej trwały manicure na wszystkich paznokciach jednej dłoni naraz. Zanurz w gąbce 5 palców, odczekaj kilka sekund i gotowe! Pożegnaj się ze starym zmywaczem i przywitaj czyste paznokcie”. Hm… O wydajności nic. Może też jestem czepialska, ale na czym ma polegać innowacja? Producent tego nie precyzuje. Zmywacze, do których wkłada się palce już widziałam (choć wcześniej nie używałam). Może chodzi o możliwość włożenia do zmywacza wszystkich palców na raz? Uznajmy, że to autor miał na myśli. Ok, to fajna sprawa, nawet bardzo.

Opis działania jest zgodny z prawdą. Paznokcie całej dłoni faktycznie w 4-5 sekund są czyste. Tylko palce nie do końca, ale to niuans. Gdyby nie cena, przerzuciłabym się na ten zmywacz na stałe. Zużyję Delete All z przyjemnością, ale po skończeniu opakowania kupię swój stały zmywacz Isana z Rossmanna. Chyba, że Mikołaj zostawi mi nowe opakowanie Formula X pod choinką… ;)

 

Plusy:

 

+ skutecznie zmywa lakier

+ działa ultraszybko

+ usuwa manicure całej dłoni naraz

+ nie ma nieprzyjemnego zapachu

+ ładne opakowanie

 

Minusy:

 

– pozostawiony otwarty wyschnie

– zostawia lekki osad na palcach

– wysoka cena

 

Polub, bo warto :)