Wesele w stylu glamour to nie lada wyzwanie. Wszystko musi być dopasowane i dopracowane, również grafiki na stoły weselne! Dziś w prezencie cały zestaw!

Wyraz glamour jest niejednoznaczny. Ma w sobie pewną tajemniczość. W słownikach języka polskiego nie znajdziemy jego definicji, jedynie w internetowym Dobrym słowniku możemy przeczytać, że styl glamour to „styl życia, ubierania się, wystroju wnętrz itd. cechujący się bogactwem,  dbałością o szczegóły oraz wyszukaną lekko staroświecką elegancją”. Dla mnie glamour to kolacja przy świecach, loki gwiazd starego Hollywood, męski smoking, długie rękawiczki, róże, cała Dita von Teese. Językoznawczyni Anetta Strawińska pisze, że glamour „oznacza – zgodnie ze źródłosłowem – enigmatycznie rzecz ujmując ‘czar’, ‘magię’, ‘urok’, ‘blask’, ‘seksapil’, ‘bycie intrygującym(ą)’”.

wesele w stylu glamour

Wesele w stylu glamour powinno więc być eleganckie i pełne błysku. Jak elegancja, to smoking. Stąd baza grafik na stoły jest biało-czarna. Jak błysk, to złoto. Są też więc iskrzące ramki i nieco złotych napisów. Nie za dużo, by nie przesadzić. Tak przedstawia się moja wizja:

wesele w stylu glamour

Usadzenie gości jest superważne – warto poświęcić mu dużo uwagi. Winietki i numery stołów pozwalają utrzymać porządek i dobre samopoczucie wszystkich obecnych. Nie ma „walki” o miejsca i konfliktów.

Słodki kącik, czyli stół z ciastami i innymi słodyczami też zasługuje na pasującą oprawę graficzną. Tabliczka informuje gości, że słodkości są dla nich, a etykietki do szklanych słojów i bombonier zachęcają do pałaszowania i są uroczym akcentem.

wesele w stylu glamour

Aby zaproszeni nie przeoczyli leżącej na stoliku księgi gości, warto postawić przy niej tabliczkę. Można też położyć przy niej polaroid oraz kilka klisz i zachęcić wpisujących się do zrobienia zdjęcia i wklejenia obok swoich życzeń.

wesele w stylu glamour

 Dekoracje na wesele w stylu glamour

Grafiki trzeba uzupełnić dekoracjami. Pływające złote świece pięknie rozświetlą salę weselną. Słodycze można wsypać do złotej gablotki i rozłożyć na złotej tacy. Trzeba uważać, by nie przesadzić i nie popaść w kicz i tandetę. Ostatnia rzecz, jakiej chcemy organizując wesele w stylu glamour, to posądzenie o bezguście. Dlatego warto dodać biało-czarne akcenty. Topper z napisem fajnie wykończy tort i doda „tego czegoś”, babeczki będą bardziej wytworne w pasiastych foremkach, a złote migdały dla gości włożone do smokingowych pudełeczek będą eleganckim i jednocześnie uroczym upominkiem.

wesele w stylu glamour

Polub, bo warto :)