Święta tuż, tuż! Czas odpowiednio udekorować dom. Nie ma lepszego sposobu niż świąteczne plakaty!

świąteczne plakaty

Kiedyś nie cierpiałam Świąt. Serio, byłam Grinchem pęłną gębą! Ugh! Na szczęście, kilka lat temu w moim życiu zaszły pewne zmiany i od tego czasu mój stosunek do Bożego Narodzenia zmienił się o sto osiemdziesiąt stopni. Zmiana totalna! Teraz grudzień to jeden z moich ulubionych miesięcy, w listopadzie przebieram nogami z niecierpliwości. Uwielbiam oglądać świąteczne komedie, wysyłać kartki bożonarodzeniowe, kupować bliskim prezenty, ubierać choinkę i przystrajać dom. Odkąd jednym z moich hobby jest zabawa programem graficznym, robię też tematyczne plakaty, wkładam w ramki i stawiam na komodzie. Czemu na komodzie? Po pierwsze, że wbijanie gwoździ mi nie idzie, a po drugie – stojące ramki bardziej mi się podobają od wiszących. To dlatego, że są mniej oczywiste i mogę obok ustawić jeszcze jakąś dekorację i całościowo lepiej to wygląda. Przynajmniej w moim odczuciu. A z pewnością wspaniale podkreśla to (przed) świąteczny nastrój w domu.

W tym roku przygotowałam trzy wzory. Pierwszym jest śnieżne serce z napisem „Magiczny czas”. Dla mnie idealne Święta to właśnie połączenie tych trzech rzeczy – śniegu, miłości i magii. Dlatego też ten plakat to mój zdecydowany faworyt! Drugi wzór to choinka. No, nie mogło jej zabraknąć. Uwielbiam siedzieć wieczorem tylko przy zapalonych światełkach na drzewku. Stąd ta urocza rymowanka. Trzeci wzór to anielskie skrzydło. Inspiracją dla niego była moja ulubiona bombka w kształcie srebrnego aniołka, którą dostałam w prezencie poprzedniego roku. Postery utrzymane są w neutralnej pastelowo-szarej kolorystyce, dzięki czemu będą pasować do każdego wnętrza.

 

Pobieranie

Plakaty są do pobrania za darmo

Pliki przygotowane są do druku w formacie A4

Jeśli nie wkładasz w ramkę, drukuj na brystolu

Aby pobrać plik, kliknij w prostokąt z jego nazwą

Plakaty mogą  również służyć jako tapety na telefon

Razem z ramkami mogą też być prezentami pod choinkę

świąteczne plakaty

świąteczne plakaty

świąteczne plakaty

Pobierz świąteczne plakaty do druku:
Jak wyeksponować świąteczne plakaty?

Szklana bomboniera, Dajar | Ramka, Leroy Merlin | Bombki w kształcie szyszek, H&M

Zestaw bombek, Obi | Ceramiczna misa, Home&You | Ceramiczna choinka, From Nord

Świąteczne plakaty można po prostu powiesić na ścianie lub przyczepić na lodówce. Ja jednak wolę wyeksponować je w trochę inny sposób. Wkładam je do ramki – takiej najzwyklejszej z marketu budowlanego – i stawiam na komodzie. Następnie dobieram do niej dodatki. To nie musi być nic wyszukanego, zazwyczaj wykorzystuję to, co mam w domu. Obok plakatu „Magiczny czas”  postawiłam szklaną bombonierę, a do niej włożyłam bombki w kształcie szyszek. Jeśli nie masz bomboniery i bombek szyszek, możesz włożyć zwykłe okrągłe bombki do dekoracyjnej misy, na pewno jakąś w domu masz. Zamiast szkła z choinkowymi dekoracjami można też postawić koło ramki jakąś figurkę – grunt, by była w odpowiednim klimacie, na przykład w kształcie choinki lub renifera. I gotowe!

Wydrukowałaś już świąteczne plakaty?

 

 

Polub, bo warto :)