Lato coraz bliżej. Wyższe temperatury, więcej odsłoniętego ciała, ekspozycja na słońce już niedługo staną się codziennością. Po zimowym letargu trzeba poczynić urodowe przygotowania. Co trzeba zrobić przed latem?

 

1. Zadbaj o sylwetkę

 

To ostatni dzwonek! Wprowadzenie zdrowej diety i ruchu pozwoli pozbyć sie wystającego brzuszka czy boczków. Do tego będziesz zdrowsza i bardziej zadowolona.  PS. Unikaj cud-diet obiecujących zrzucenie 10 kg w miesiąc – to niezdrowe i może mieć poważne konsekwencje!

 

2. Dopieść skórę

 

Regularnie rób peeling i masaż skóry całego ciała. W ruch mogą też pójść kremy ujędrniające. Jeśli w zimie nie używasz samoopalacza, to teraz jest czas, by zacząć się wprawiać w jego nakładaniu. Nawet lekka opalenizna pozwoli ukryć niedoskonałości, jak pajączki lub cellulit. Pora też zaopatrzyć się w silniejsze filtry przeciwsłoneczne.

 

3. Nie zapomnij o stopach!

 

Zaniedbane stopy w sandałach to coś okropnego, ale niestety wciąż spotykanego. Możesz też zaszaleć z kolorem lakieru i wybrać coś soczystego, co ładnie będzie się komponować z opalenizną.

 

4. Połącz dbanie o zdrowie z modą, czyli…

kup okulary przeciwsłoneczne i słomkowy kapelusz. Dzięki okularom nie tylko nie będą boleć oczy, ale zmniejszysz ryzyko powstania zmarszczek mimicznych. Warto zainwestować w trochę droższe ze względu na jakość szkieł gwarantujących ochronę przed promieniowaniem. Kapelusz natomiast uchroni przed przegrzaniem. Oba akcesoria stanowią też świetne urozmaicenie codziennego stylu.

 

5. Uaktualnij zapach

 

Czas przerzucić się na świeższe i lżejsze zapachy – w wyższych temperaturach nie duszą. Ja zawsze wybieram coś bardziej owocowego, moim faworytem jest Turquoise Summer od Escady.

 

 A Ty jak się przygotowujesz przed latem?

bye the daltonist

Polub, bo warto :)