Marka Real Techniques nieustannie się rozwija. Siostry Pixiwoo ciągle proponują coś nowego w kwestii akcesoriów makijażowych. Kiedy zobaczyłam Diamond Sponge – gąbkę w kształcie diamentu i to w marmurowy wzór – wiedziałam, że będzie kolejnym przedmiotem testów. Jak się sprawdza?

Real Techniques Diamond Sponge

Real Techniques Diamond Sponge

Nowości Real Techniques

 

Real Techniques zaczęło swoją działalność od produkcji pędzli. Później rozszerzyli swoją ofertę o Miracle Complexion Sponge, która zupełnie się u mnie nie sprawdziła. Przyznam się, że po prostu ją wyrzuciłam. Ostatnio marka wypuściła sporo nowych gąbek – Miracle Sculpting Sponge, 2 Miracle Mini Eraser Sponges oraz właśnie Diamond Sponge. Miracle Sculpting wygląda jak ściśnięta paskiem Miracle Complexion Sponge, a Miracle Mini Eraser to po prostu mini wersja Miracle Complexion. Diamond Sponge jest częścią kolekcji Bold Metals, przez co jest droższa od pozostałych gąbek Real Techniques (Miracle Sponges – 27 zł, Diamond Sponge – 45 zł) Wygląda też zupełnie inaczej – ma kształt diamentu – i dlatego postanowiłam ją wypróbować. Dodatkowo, kupił mnie biało-szary wzór marmuru.

Diamond Sponge

 

Po tym jak gąbka do mnie przyszła, trochę przeleżała czekając. Onieśmielał mnie jej rozmiar – jest sporo większa od Beautyblendera – oraz kształt – do tej pory używałam tylko gąbek-łezek. Kiedy wreszcie odważyłam się użyć Diamond Sponge – zakochałam się! Przede wszystkim gąbka jest baardzo miękka, zarówno na sucho, jak i na mokro. Płaska góra, której najbardziej się obawiałam, okazała się absolutnym hitem. Naprawdę spora powierzchnia umożliwia błyskawiczne rozprowadzenie podkładu na twarzy! Można stemplować, jak i rozcierać – w żadnym z tych przypadków nie uświadczymy smug. Ścięte boki sprawdzają się w konturowaniu i rozświetlaniu na mokro, a jeszcze lepiej w „pieczeniu” pudrem okolicy pod bronzerem. Natomiast czubiasty dół idealnie nadaje się do korektora pod oczy, trudniej dostępne miejsca, np. okolice nosa, albo do zakrywania pojedynczych małych niedoskonałości. Diamond Sponge pierze się tak łatwo i szybko, że trudno mi było w to uwierzyć. Już samo zmoczenie jej pod kranem powoduje wypływanie z niej prawie całego podkładu! Dzięki temu, że jest jasna, widzimy, gdzie jeszcze trzeba podprać. Schnie raczej porównywalnie do innych gąbek. I jeszcze jedna ważna rzecz: Diamond Sponge jest nielateksowa (uczuleni na lateks wiedzą, jakie to ważne). Mogę z pewnością powiedzieć, że Diamond Sponge zdetronizowała u mnie Beautyblender!

Real Techniques Diamond Sponge

Real Techniques Diamond Sponge

Podsumowanie:

[thb_gap height=”10″]

+ miękka

+ szybko nakłada podkład

+ nie robi smug

+ łatwo się myje

+ oryginalny design

+ zamiennik Beautyblendera

+ wytrzymała

– trzeba kupować ze strony Real Techniques

– mogłaby być tańsza

Real Techniques Diamond Sponge

Polub, bo warto :)