Przezroczystość! Oszalałam na jej punkcie! W mojej kuchni i jadalni zagościły przezroczyste dodatki, które dodają „tego czegoś” wnętrzu.

Choć na blogu jeszcze tego nie widać, uwielbiam temat dekoracji wnętrz. W sklepach wnętrzarskich mogę spędzać całe godziny. Ostatnio uwielbiam przezroczystość.

Przezroczyste dodatki mają nowoczesny i minimalistyczny charakter, pasują też do wszystkiego. Nadają wnętrzu lekkości i je rozjaśniają.  Jest to szczególnie ważne w ciemnym okresie jesienno-zimowym.

Hitem w mojej kuchni jest przezroczysty czajnik. Uwielbiam patrzeć, jak gotuje się woda, a każdy, kto przyjdzie pyta się o niego. Niestety nie wiem, ile kosztował, bo to prezent.

cinemagraph; kinografika

Zainspirowana czajnikiem chciałam wprowadzić więcej przezroczystości do kuchennego wnętrza. Wybrałam przezroczyste młynki do soli i pieprzu. Świetnie wyglądają na blacie. No, i kto nie lubi świeżo zmielonych przypraw? Młynki kupiłam w sklepie Duka.

przezroczystość

 

Znudziła mi się biała zastawa w jadalni. Chciałam też jakoś wprowadzić jesienny klimat do wnętrza. Kupno kolorowej ceramiki przecież odpadało – to zupełnie nie w moim stylu! Wymyśliłam więc przezroczyste talerze. Kupiłam je TU za 4 złote za sztukę!

Zastanawiasz się pewnie, jak mają się szklane talerze do jesiennego klimatu we wnętrzu? Jesień zawsze kojarzyła mi się z liśćmi, więc postanowiłam wpleść je do aranżacji stołu. Po prostu kupiłam w kwiaciarni liście do bukietów i przed przyjściem gości na kolacje włożyłam pod przezroczyste talerze. Wygląda to oryginalnie i wprowadza odrobinę koloru do monochromatycznego wnętrza. A goście byli zachwyceni! Plusem takiego rozwiązania jest to, że można zamienić liść na przykład na wydrukowane menu, albo ozdobną podkładkę. Jak dany element się znudzi, to go wymieniamy i już. Mały wysiłek, małe koszty, a efekt zupełnie inny.

Drugą nowością w mojej jadalni są przezroczyste obrączki na serwetki z Zara Home. Przez to, że szkło nie jest barwione pasują do wszystkiego. Były drogie (59 złotych za cztery obrączki – a dobrze jest mieć 12), ale są fantastycznie wykonane i prezentują się naprawdę elegancko.

 

przezroczystość

Polub, bo warto :)