Chyba uzależniłam się od planowania. Trudno się zresztą dziwić, bo dzięki niemu moja produktywność niesamowicie wzrosła. Przez dłuższy czas używałam tylko planera miesięcznego, ale później odczułam potrzebę jeszcze dokładniejszego rozpisania działań. Nie minęło wiele czasu a planer dnia, który udostępniam jako bonus we wpisie z kalendarzem na 2019 już przestał mi wystarczać. Zaprojektowałam zatem nowy, który uwzględnia wszystkie istotne dla mnie rubryczki. Postawiłam na biało-czarną kolorystykę, a żeby nie było aż tak poważnie dodałam jako drobny element ozdobny urocze pszczółki. Aha, jeszcze jedno. Przygotowałam sześć wersji planera – na sześć dni tygodnia, czyli od poniedziałku do soboty. Wychodzę z założenia, że w niedzielę warto odpocząć, również od planowania i organizowania.

Co zawiera planer dnia?

rozpiska celu i działań – najważniejsza część planera podzielona jest na trzy rubryki. Pierwsza i najistotniejsza to cel dnia. Tak, tylko jeden nadrzędny cel. Po jego określeniu przechodzimy do rubryki kolejnej, czyli głównych zadań dnia. To kroki, które mają nas do celu dnia jak najbardziej przybliżyć. Częścią ostatnią, choć nie mniej ważną, jest harmonogram. Tu można każdej godzinie przypisać konkretne czynności. Dzięki takiemu rozpisaniu wiemy co i kiedy mamy robić. gwarantuję, że dzięki przejściu tych trzech rubryk, Twoja dzienna produktywność znacząco wzrośnie!

rozpiska potrzeb – nawet najambitniejsze dążenia nie mogą przysłonić naszych potrzeb! Dlatego ważną część planera dnia stanowią pola dotyczące posiłków, codziennej dawki ruchu, nawodnienia i sprawunków. Organizując swój dzień staram się rozpisać trzy główne posiłki w końcu dnia, jak również przekąski. Mogę też od razu wypunktować rzeczy, które do ich przyrządzenia muszę kupić. Rubryczka „aktywność fizyczna” zmusza, by codziennie ruszyć się choć trochę. Zaglądając w ciągu dnia do planera odznaczam też ile szklanek wody/płynów, udało mi się wypić.

miejsce na kreatywność – nie mogło go zabraknąć! Cele to jedno, potrzeby – drugie. Równie ważne jest dla mnie zapisywanie pomysłów (na które też przecież trzeba wyogospodarować czas), jak też notowanie różnych rzeczy – uwag, przypominajek i tym podobnych. Pole na notatki jest w linie, by było łatwiej pisać. Pole przeznaczone na pomysły jest puste, by można było łatwiej rysować, szkicować, robić „notatki wizualne”.

akcent optymistyczny – oprócz trzech głównych części dodałam na dole jedną – według mnie bardzo ważną – rubrykę, która pomaga ćwiczyć wdzięczność i dodawać optymizmu – „Dziś jest super, bo…”. Chodzi o to, by każdego – nawet trudniejszego, mocno stresującego czy wyczerpującego – dnia, znaleźć w nim coś dobrego.

planer dnia, planner dnia, rozpiska dnia

Pobieranie

 

Planer dnia udostępniam całkowicie za darmo

Jest on przeznaczony do prywatnego użytku Czytelników. Nie wolno go sprzedawać!

Aby otrzymać pliki należy zapisać się do newslettera

Do drukowania wystarczy zwykła domowa drukarka

Daj znać, jak planer dnia się sprawdza!

 

Ściskam,

Polub, bo warto :)