Koniec sierpnia to wyjątkowy czas. Jeszcze są wakacje i jest ciepło, ale już trzeba zacząć myśleć o szkole. W powietrzu też zaczyna się powoli czuć nadchodzącą jesień. To moja ulubiona pora roku od kiedy pamiętam. Nie tylko ze względu na pogodę – jako dziecko uwielbiałam przygotowania do nowego roku szkolnego. Kompletowanie artykułów papierniczych od zawsze mnie ekscytowało. I tak sobie ostatnio siadłam i pomyślałam, że zrobię plan lekcji do druku. Oczywiście na jednym się nie skończyło – ostatecznie powstało sześć wzorów. Wśród moich Czytelniczek są zarówno mamy, jak i młode nauczycielki, plany powinny się więc przydać.

W kolorze słońca

plan lekcji do druku

Ostatnio – ku swojemu zaskoczeniu – polubiłam kolor żółty, a szczególnie jego połączenie z barwami achromatycznymi – bielą, szarością i czernią. Żółty jest kolorem słońca, którego mamy coraz mniej, bo dni stają się coraz krótsze. Jednocześnie to również barwa jesiennych liści. Dodaje grafikom pogodności i przyjemnie je rozświetla. Poza tym jest gender neutral  ;)

Oprócz koloru pierwsze skrzypce w grafikach odgrywa czcionka, która sprawia wrażenie jakby była narysowana szkolnym długopisem – od niej wszystko się zaczęło. Aby nie było zbyt poważnie, dodałam rysunki, które też wydają się w ten sposób nakreślone. Oczywiście nawiązują one do tego, co każdy z nas rysował w zeszycie podczas lekcji ;)

 

Też fajne:

Motywacyjne tapety na komputer w trzech wzorach

Dziewczęce

plan lekcji do druku

 

Nie byłabym sobą, gdybym nie zrobiła grafik z dodatkiem delikatnego, pastelowego różu. To kolor, który już wielokrotnie sprawdził mi się w połączeniu z szarością i bielą. Świeży, dziewczęcy – no, mam słabość do tej barwy i już! Spodziewajcie się w najbliższym czasie więcej grafik do organizacji czasu z tym kolorem. Jakby co, uprzedzałam :)

Pobierz plan lekcji do druku:
Pobieranie

 

Plan lekcji do druku jest do pobrania całkowicie za darmo

Grafiki przeznaczone są wyłącznie do użytku prywatnego

Do drukowania wystarczy zwykła domowa drukarka

Aby pobrać plany kliknij w linki umieszczone w ramkach

Daj znać w komentarzu, który wzór najbardziej Ci się spodobał

Szkolne niezbędniki

przybory szkolne

1. Temperówka z gumką 2. Klej do papieru w sztyfcie 3. Zakładki indeksujące 4. Brulion A5 5. Długopis 6. Zestaw biurowy

 

Jako dziecko uwielbiałam buszować po sklepie papierniczym znajomych moich rodziców. Wybierałam najładniejsze zeszyty, ołówki i inne potrzebne w szkole rzeczy. Dziś również przykładam dużą wagę do swoich biurowych akcesoriów. Rzeczy muszą być zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Do papierniczych dodatków w klasycznym czarnym kolorze, lubię dobrać kilka w barwach żywszych i intensywniejszych. Do zeszłego roku taką ożywiającą barwą była u mnie fuksja, a w tym wspomniany wcześniej słoneczny żółty. Jeśli miałabym wskazać rzeczy, bez których nie mogę się obejść, to byłyby to zdecydowanie zakładki indeksujące i klipsy/spinacze – zużywam je w ilościach hurtowych ;)

Który plan lekcji do druku spodobał Ci się najbardziej?

Buziaki,

Polub, bo warto :)