Dzisiejszy wpis rozpoczyna nową serię, w której będę przedstawiać marki z różnych krajów, których piękne torebki wyróżniają się wysoką jakością i dobrym designem. Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu porządnej torby, która nie zepsuje się po jednym sezonie i wyróżni się z tłumu korsów, to zapraszam na przegląd australijskich marek.

Pewnie się zastanawiasz, a co może nam zaoferować jakiś kraj z drugiego końca świata? Już pędzę z odpowiedzią! Otóż obserwuję australijski rynek modowy od dłuższego czasu i tamtejsze marki selektywne mają nie tylko ciekawą ofertę, ale też są doceniane zarówno przez znane postaci, jak i magazyny pokroju Vogue, czy Harpers Bazaar.

Nakedvice

 

Mój absolutny ulubieniec! Nakedvice co sezon zaskakuje klientów nowymi modelami. Ich projekty są nowoczesne, miejskie, z pazurem. Do wyboru mamy torebki ze skóry, skóry i materiału lub tylko z materiału. Markę wyróżnia też kreatywne podejście do metalowych okuć. Ceny wahają się od 400 do 1600 złotych.

piękne torebki, nakedvice

 

Alila

 

Alila specjalizuje się w modyfikacji skór. Oferowane przez markę modele łączą klasyczne formy z nietypową fakturą lub monochromatycznym wzorem. Można wybierać między skórą z nadrukowanymi różami, palmami, motywem bandany lub wytłoczeniami imitującymi skórę aligatora. Ceny od 300 do 1400 złotych.

Status Anxiety

 

W projektach Status Anxiety nacisk położony jest na funkcjonalność. Wizualnie natomiast torby wyróżniają się teksturami skór. Obok włoskiej skóry o fakturze „kamyczkowej [pebble leather] mamy modele z nowozelandzkiej „bąbelkowej” [bubble leather], a także torebki ze skóry z włosiem. Ceny od 400 do 1500 złotych.

X Nihilo

 

Torebki X Nihilo są tak pożądane, że doczekały się podróbek. Trudno się dziwić, bo oferowane przez markę projekty są kwintesencją minimalistycznej elegancji. Mają w sobie coś z Celine i nowej Viktorii Bekham. Dostępne są modele zarówno z prawdziwej skóry, jak i ekologicznej. Ceny od 600 do 2300 złotych.

Oroton

 

Do niedawna twarzą Oroton była holywoodzka aktorka Rose Byrne. Marka istnieje od 1938 roku i od tego czasu wypracowała sobie pozycję na rynku dóbr luksusowych w Australii. Ich projekty są bardzo eleganckie, mają styl nieco podobny do brytyjskiej marki Mulberry. Ceny od 500 do 4000 złotych.

Dylan Kain

 

Torebki Dylan Kain mają w sobie coś młodzieżowego. Są bardzo łatwo rozpoznawalne ze względu na charakterystyczne elementy metalowe – srebrne lub jasnozłote łańcuszki z krzyżykami. Właśnie tym marka się wybiła – łączeniem klasycznej elegancji z rockowym stylem. Ceny od 1000 do 2500 złotych.

The Daily Edited

 

The Daily Edited to marka inna niż wszystkie. Oferuje usługę personalizacji torebki – możemy umieścić w określonym miejscu swoje inicjały, jakieś liczby lub symbol. Do wyboru mamy przeróżne modele toreb i kosmetyczek ze skóry licowej lub saffiano. A do tego ceny są naprawdę rozsądne – od 400 do 1500 złotych.

Skusiłabyś się na te piękne torebki?

 

Buziaki!

Polub, bo warto :)