Za ciemny podkład? Podkład odpowiednio jasny, ale w złej tonacji (za różowy, za żółty)? Nie możesz wykonać konturowania a la Kardashian, bo żaden korektor nie jest jaśniejszy od twojej cery? Z pomoca przychodzi Nyx Pro Foundation Mixer.

Słowiańska uroda charakteryzuje się między innymi jasną, czasem bardzo, karnacją. Może się to podobać lub nie. Nie zmienia to jednak faktu, że podkład trzeba mieć dobrany do koloru cery niezależnie od poziomu jej jasności. Inaczej wygląda się jak oompa loompa. Do tej pory spotkałam się czterema podkładami o odpowiednio jasnej kolorystyce. Pierwszy to wodoodporny podkład Make Up Atelier Paris w odcieniu NB1, drugim jest podkład nawilżający tej samej firmy, również w odcieniu NB1, trzeci – podkład kryjący Anabelle Minerals w kolorze Sunny Cream, czwarty – Studio Fix Fluid od Mac na poziomie NW10. Pozostałe produkty są za ciemne. I tu pojawia się pytanie: jak rozjaśnić podkład? W zeszłym roku pisałam o mojej metodzie z wykorzystaniem białych podkładów. Sądząc po ogromnej popularności tego wpisu, nie tylko ja mam problem ze zbyt ciemnymi podkładami. W tym roku natrafiłam na produkt Nyx Pro Foundation Mixer i musiałam go przetestować!

Jak rozjaśnić podkład? Nyx Pro Foundation Mixer

Nyx Pro Foundation Mixer

 

Marka Nyx wyszła w tym roku ku potrzebom klientek i wypuściła miksery do podkładów. Oto co o produktach pisze producent: „Stwórz idealny dla siebie odcień podkładu z jednym z naszych Nyx Pro Foundation Mixer! Te płynne pigmenty zostały stworzone po to, abyś mogła indywidualnie dobierać tonację, odcień i wykończenie wszystkich płynnych podkładów. Osiągnij perfekcyjne dopasowanie swojego podkładu!”. Do wyboru mamy następujące miksery: white – do rozjaśniania, olive – do nadawania oliwkowego tonu, opalescent i luminous – do nadawania rozświetlającego wykończenia, warmth – do ocieplania koloru, deep – do przyciemniania.

Ja oczywiście sięgnęłam po white. Kupiłam go na Asos, jeszcze zanim był dostępny w Polsce. Jak do tej pory Nyx Pro Foundation Mixer spisuje się bardzo dobrze. Ładnie miksuje się z różnymi podkładami i nie zmienia ich właściwości. Co ważne – nie powoduje warzenia się lub rozwarstwiania podkładu. Wygodne opakowanie w formie tubki ułatwia korzystanie, a do tego jest higieniczne. Z minusów – pigmentacja nie jest powalająca, produkt jest dosyć rzadki, przez co trzeba go nałożyć naprawdę sporo, jeśli chcemy rozjaśnić. W związku z tą małą wydajnością cena 39 złotych wydaje się trochę wygórowana.

 

Warto?

 

Czy kupię Nyx Pro Foundation Mixer ponownie? Szczerze mówiąc nie wiem, może. Najlepsze w nim jest to, że nie zmienił właściwości żadnego z podkładów, z którymi go testowałam. Jednak fakt, że trzeba go dużo dodać do podkładu przemawia na jego niekorzyść. Raz, że szybko się skończy, a mało nie kosztuje. Dwa – nie chcę mieć na twarzy dużo więcej produktu niż zwykle. Myślałam, że mikser będzie ostateczną odpowiedzią na problem pt. „Jak rozjaśnić podkład”, ale chyba musimy jeszcze poszukać lub poczekać na coś lepszego. Niemniej jednak polecam Nyx Pro Foundation Mikser, bo jest to produkt dobry. Nie znakomity, ale dobry.

Jak rozjaśnić podkład? Nyx Pro Foundation Mixer

Podsumowując:

Plusy

 

+ rozjaśnia

+ nie zmienia właściwości podkładu

+ ładnie się miksuje

+ wygodne i higieniczne opakowanie

+ tańszy od alternatyw

Minusy

 

– trzeba go dużo dodać, niewydajny

– trudno dostępny

– biorąc pod uwagę małą wydajność, mógłby być tańszy

Zobacz też:

rozjaśnianie podkładu białym fluidem + polecane produkty

Daj znać, jak wypróbujesz Nyx Pro Foundation Mixer.

Polub, bo warto :)