Czas na kolejny wpis z serii, w której prezentuję marki z różnych krajów, których torby charakteryzują się wysoką jakością i pięknym designem. Dziś chciałabym Wam pokazać ekskluzywne torebki marek niemieckich. Nasz zachodni sąsiad jest naprawdę niedoceniany, jeśli chodzi o projektowanie torebek. A ma się czym pochwalić. Niemieckie wzornictwo stawia na wysoką funkcjonalność połączoną z dbałością o detale.

Karl Lagerfeld

Mój faworyt! Karl Lagerfeld kierował domami mody Chanel i Fendi, ale miał też swoją własną, imienną markę. W jej ofercie znajdziemy torebki ze skóry licowej oraz saffiano, a od niedawna także z żakardu. Do wyboru są różne linie, między innymi bardziej zachowawcza klassik (klasyczne kroje, brak ozdobników), czy eksploatująca wizerunek projektanta ikonik (klasyka urozmaicona naszyciami).  Ceny wahają się od 800 do 2200 złotych.

 

ekskluzywne torebki

Agneel

Mało znana (a szkoda!) marka Agneel łączy w swoich projektach elegancję z minimalizmem. Ich torebki są ultraproste w formie, pozbawione ozdobników, o ponadczasowych krojach, z bardzo dyskretnym, prawie niewidocznym logo. Jedyne „szaleństwo”, na jakie pozwala sobie marka to nietypowe i intensywne opcje kolorystyczne (żółć lub fuksja) w dostępne w niektórych modelach. Ceny wahają się od 800 do 3500 złotych.

ekskluzywne torebki

Zajrzyj:

Znalazłam kopertówkę idealną!

Lili Radu

Torebki  Lili Radu to mój drugi faworyt. Popularna wśród niemieckich celebrytek marka specjalizuje się w pleceniu skóry. Misternie zaplecione rączki, paski oraz przeplatany wzór litery „V” na frontach torebek stały się wyróżnikiem marki. Do tego w ofercie znajdziemy ogromny wybór kolorów – od neutralnych i spokojnych (czerń, beż, szarość) po intensywne i zwariowane (pomarańcz, kobalt). Ceny od 800 do 3800 złotych.

ekskluzywne torebki

Blumbag

Monachijska marka Blumbag stawia na ponadczasowe formy wykonane z najwyższej jakości skór. Projektom przyświecają dwie idee – skromność i praktyczność. Nie ma tu krzykliwego logo ani żadnych ozdobników. Wszystko natomiast jest podporządkowane funkcjonalności – opływowe kształty, czy podszewki z wytrzymałej alcantary. Ekskluzywne torebki Blumbag powstają w Toskanii. Ceny wahają się od 1200 do 5000 złotych.

ekskluzywne torebki

Aigner

Znowu marka monachijska, jednak tym razem stawiająca na zuchwalsze projekty. Torebki Aigner są bardziej złożone i ekstrawaganckie. W projektach znajdziemy  misterne pikowania, łączenie kolorów i faktur, ozdobne okucia. Często powtarzającym się elementem jest klamra w kształcie litery „A”. Ceny wahają się od 1200 do 5600 złotych. Muszę przyznać, że torebki Aigner podobają mi się najmniej ze wszystkich pokazanych.

ekskluzywne torebki

Jil Sander

Niewiele osób wie, że słynna projektantka Jil Sander jest Niemką. Prekursorka minimalizmu w modzie założyła swój dom mody w 1968 roku w Hamburgu. Przez trzydzieści lat wypracowała sobie miejsce w modzie światowej. Choć markę przejęła najpierw Prada Group, a następnie inwestor japoński i Sander już nie projektuje, to produkty wciąż odzwierciedlają styl Niemki – prosty, ale jednocześnie elegancki i kobiecy, nieco paryski.

ekskluzywne torebki

PB 0110

PB 0110 to marka stworzona w 2012 roku przez Philippa Bree. Założyciel podkreśla, że jego produkty mają służyć klientom przez wiele lat i nie tracić, a wręcz zyskiwać na wyglądzie. Marka wybiera zatem materiały, które pięknie się starzeją – garbowaną roślinnie skórę naturalną, czysty len i mosiądz. Patrząc na torebki PB 0110 nie mogę oprzeć się wrażeniu, że są to produkty dla bogatych hipsterów. Ceny od 700 do 3900 złotych.

ekskluzywne torebki

Zobacz też:

7 australijskich marek, które robią piękne torebki

Maison Héroïne

Maison Héroïne to marka założona w 2016 roku przez Niemca Antona Jurinę oraz mediolańską projektantkę Martę Vitali. Torby tej marki to klasyka w nowoczesnej odsłonie, kobiecość z odrobiną pazura. W modelach powtarzają się charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne okucia. Kolorystyka torebek jest ograniczona do odcieni neutralnych – tak by pasowały do wszystkiego. Ceny wahają się od 1300 do 3000 złotych.

ekskluzywne torebki

Jak Ci się podobają ekskluzywne torebki z Niemiec?

 

Buziaki,

Polub, bo warto :)