Zaraz Walentynki, czas więc na grafiki tematyczne. W zeszłym roku udostępniałam minimalistyczne kartki walentynkowe w sześciu wzorach. W tym roku – dla odmiany – będą zatem miłosne plakaty. Mam alergię na serduszka i amorki, przygotowałam więc plakaty z definicjami. Nie są to jednak definicje przypadkowe, a objaśnienia greckich określeń odnoszących się do różnych rodzajów miłości – agape, eros, philia i storge. Estetyka oczywiście typowo moja – jest czarno-biało i minimalistycznie.

miłosne plakaty, plakaty z definicjami

Agape

Greckie słowo agape oznacza najwyższą formę miłości. Chrześcijaństwo zaadaptowało je i zaczęło określać nim miłość Boga do człowieka i człowieka do Boga. Agape to miłość bezwarunkowa, która przekracza granice i trwa mimo negatywnych okoliczności. Ma wymiar duchowy – z kimś,  z kim łączy nas agape rozumiemy się bez słów. Plakat z definicją tego słowa to idealny prezent dla osoby, która jest miłością naszego życia. Sprawdzi się też jako dekoracja wnętrza osób głęboko wierzących.

 

Też fajne:

Plakaty typograficzne (nie tylko) dla chrześcijan

miłosne plakaty

Eros

Eros nie jest – jak wiele osób sądzi – uosobieniem miłości zmysłowej. Nie ogranicza się do relacji seksualnej, jakkolwiek seks stanowi integralny element tego rodzaju miłości. Zmysłowość, cielesność współgra tutaj z emocjonalnością. Eros jest połączeniem więzi seksualnej oraz duchowej, a zarazem przekroczeniem tej pierwszej. Dobrze oddaje to współczesne greckie słowo „erotas”, czyli dosłownie „miłość intymna”. Plakat z definicją erosa będzie idealny do postawienia w sypialni szczęśliwej pary zakochanych.

miłosne plakaty, plakaty z definicjami

Philia

Philia znaczy tyle, co „przyjaźń, wzgląd pełen uczucia między równymi sobie”. To beznamiętna cnotliwa miłość, której koncepcję rozwinął Arystoteles. W „Etyce nikomachejskiej” philia  określana jest w różny sposób – jako lojalność wobec przyjaciół, (miłość braterska), wobec rodziny czy społeczności. Wymaga ona cnoty, równości i zażyłości.  Może zdarzyć się też między zakochanymi. Plakat z definicją philia sprawdzi się jako podarunek dla przyjaciela. Idealny będzie również dla romantycznego partnera, który jest jednocześnie naszym najlepszym kumplem.

miłosne plakaty, plakaty z definicjami

Storge

Storge jest uczuciem, które ma wiele wymiarów. Ma miejsce między członkami rodziny, zwierzakami a ich opiekunami, współtowarzyszami, czy świetnymi przyjaciółmi, którzy chcą opiekować się sobą nawzajem. Może oznaczać też relację między małżonkami, którzy są pełni zaangażowania i przywiązania. Storge jest uczuciem silnym, które przetrwa nawet, gdy między partnerami wygaśnie namiętność. Plakat z definicją storge będzie idealnym prezentem dla rodzica, opiekuna, długoletniego partnera, kogoś, kto jest dla nas jak rodzina.

 

Zobacz też:

Motywacyjne plakaty typograficzne do pobrania i druku

Miłosne plakaty z definicjamimiłosne plakaty, plakaty z definicjami
Pobieranie

 

Miłosne plakaty są do pobrania za darmo

Grafiki są do użytku prywatnego. Nie wolno ich sprzedawać

Pliki przygotowane są w formacie jpg

Powiedz dziś bliskiej osobie, że ją kochasz

Jak Ci się podobają plakaty z definicjami?

 

Ściskam mocno!

Polub, bo warto :)