Nie mogę uwierzyć, że niedługo zaczynamy już drugą dekadę XXI wieku! Kiedy ten czas zleciał? Ktoś wie? Zegarki pędzą nieubłaganie, ale nie poddajemy się! Ujarzmimy je, a przynajmniej spróbujemy. Przygotowałam kalendarz 2020 do druku w aż siedmiu wzorach – dwóch na ścianę, dwóch do zadań specjalnych i trzech rodzajów planerów miesięcznych. Jest różnorodnie zarówno pod względem formy, jak i koloru. Aha, kalendarz jest całkowicie darmowy. To, co? Przejdźmy do szczegółów :)

Kalendarz 2020 do druku:

1. A4 z marmurowymi cyframi

kalendarz 2020 do wydrukowania

Jak wiecie uwielbiam marmur. Kwestią czasu było więc umieszczenie go w kalendarzu ściennym. W moim przypadku będzie to kalendarz lodówkowy, bo zawiśnie na drzwiach lodówki w naszej kuchni. Ponieważ mamy dom biało-szary, to i marmur jest szaro-biały. Prosty krój cyfr  koresponduje z surowością kamiennego wzoru. Kalendarz ten będzie pasował praktycznie do każdego wnętrza. Może się też doskonale sprawdzić na lub nad biurkiem – czyniąc biurowy kącik bardzo „instagramowym”.

2. Geometryczny i kompaktowy

kalendarz 2020 do druku

Do geometrii również mam słabość. Szczególnie w połączeniu z odrobiną koloru. Tak więc kalendarz, który wyląduje na biurku w naszym gabinecie ma cyfry o interesującym kształcie, w który wpisana jest odrobina delikatnego różu. Ładnie komponuje się to z biało-czarną bazą.  Myślę też, że różowe akcenty fajnie kontrastują z „ostrością” geometrycznych kształtów.

3. Zakładkowy

kalendarz na 2020 rok do wydruku

W dwóch poprzednich latach udostępniałam moim Czytelnikom zakładki kalendarzowe do książek. Za każdym razem rozchodziły się jak świeże bułeczki, co pokazuje ich praktyczność. W tym roku postanowiłam je udoskonalić. Zwiększyłam ich rozmiar i dodałam przy każdym dniu miejsce na zapisanie, co ważnego tego dnia będzie miało miejsce – by od razu widzieć, co mamy robić.

Zobacz też: Mobilizacyjne zakładki, które dają niezłego kopa

4. Kwartalny

kalendarz kwartalny

Kalendarz kwartalny to coś bez czego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Czytelniczki najwyraźniej także – w zeszłym roku dostałam wiadomość od jednej z Was, że jest to tak świetne narzędzie, że powinno być płatne. Trudno się dziwić, bo planowanie długoterminowe to jeden z gwarantów skutecznego działania. W tym kalendarzu ponownie sięgnęłam po motyw marmuru. Jest też obszerne miejsce na notatki, które z pewnością się przyda.

5. Minimalistyczny ze świętami

kalendarz 2020 ze świętami do druku

Przechodząc do planerów… Pierwszy wzór jest niepozorny, utrzymany w czarno-białej kolorystyce. Tu jedynymi ozdobnikami są czcionka oraz pogrubienie ram tabeli. Ten minimalizm jest jak najbardziej zamierzony – planer ten ma być bowiem do wykorzystania w pracy, gdzie wymagane jest zachowanie powściągliwości i profesjonalizmu. Planowanie za jego pomocą ułatwią naniesione święta i dni wolne.

6. Kobiecy z cytatami

Czas na coś kobiecego! Tu znowu pojawia się delikatny róż, ale jest go zdecydowanie więcej. Naprawdę mam słabość do tego odcienia – jest delikatny i stonowany, ale jednocześnie ma swoją dziewczęcą moc. Stanowi on tło dla inspirujących cytatów – innego na każdy miesiąc. Mimo, że zajmuje on część planera, to wciąż jednak pozostaje dużo miejsca na planowanie. Aby cytaty były na pierwszym planie, reszta pozostaje bardzo stonowana i prosta. Całość prezentuje się wyjątkowo estetycznie i przyznam, że to chyba mój ulubiony kalendarz 2020 do druku ze wszystkich.

7. Kolorowy i optymistyczny

planer 2020 do druku

Pojawiły się prośby o więcej koloru, więc oto i on! To – jak na mnie – istne szaleństwo! Różowe, niebiesko-zielone i żółte esy-floresy uzupełnia fikuśna czcionka nazw miesięcy. Ten wzór jest mega pozytywnie nastrajający. To świetny wybór dla: optymistów – odzwierciedlający ich nastawienie do życia; pesymistów – poprawiający nastrój, szczególnie w ciemne zimowe miesiące; dzieci i młodzieży – by pomóc w pierwszych krokach do samodzielnej organizacji swojego czasu.

Pobieranie

Kalendarze są do pobrania za darmo

Są przeznaczone do użytku prywatnego. Nie wolno ich sprzedawać

Aby móc pobrać pliki trzeba zapisać się do newslettera

Do ich drukowania wystarczy zwykła domowa drukarka

Kalendarze nr 2 i 3 po wydrukowaniu trzeba wyciąć

Jak planować, by wszystko zrealizować

 

Jakiś czas temu postanowiłam zakasać rękawy i zaczęłam urzeczywistniać swoje cele – te duże i te małe. Niezwykle pomaga mi mapa celów oraz pięć następujących kroków:

maksymalnie trzy cele na kwartał – zawsze dzielę swoje roczne cele na cztery mniejsze grupy, tak by w każdym kwartale skupić się na czymś innym. Na dany kwartał określam maksymalnie trzy punkty do wdrożenia – jeden większy/trudniejszy i dwa mniejsze.

metoda 3x dlaczego – ta metoda pomaga mi w uświadamianiu sobie, czego tak naprawdę chcę i które cele warto realizować. Najpierw robię listę potencjalnych planów, a potem – punkt po punkcie – pytam siebie dlaczego. Po udzieleniu odpowiedzi znowu pytam dlaczego. I jeszcze raz to samo. To pozwala poznać prawdziwe motywy własnego postępowania i znaleźć fundamenty, na których opieram swoją motywację do działania.

dokładne rozpisanie – kiedy już mam wyodrębione trzy cele na dany kwartał, to bardzo szczegółowo rozpisuję je rozbijając dany cel na możliwie najdrobniejsze kroki i czynności. Dzięki temu cele przestają być ogólne i abstrakcyjne.

rzeczy ważne i ważniejsze – zawsze staram się pamiętać, by skupianie się na planach nie wpływało źle na to, co najważniejsze – na zdrowie i moje relacje z bliskimi.

czas na reset – realizację planów trzeba traktować bardziej jak maraton niż bieg krótkodystansowy. Trzeba wygospodarować czas na zwolnienie i złapanie oddechu – lepiej dobiec do mety później niż paść po drodze.

Który kalendarz 2020 do druku podoba Ci się najbardziej?

 

Buziaki,

Polub, bo warto :)