Dopiero październik, ale ja już planuję pierwsze tygodnie nowego roku. Dlaczego? Po pierwsze, nie lubię nic zostawiać na ostatnią chwilę. Planowanie i robienie rzeczy z wyprzedzeniem eliminuje wiele stresu. Po drugie, ostatni miesiąc roku – grudzień – to bardzo absorbujący czas i wolę mieć już wtedy wszystko rozpisane. Po trzecie, właśnie zaczyna się rok akademicki i jako wykładowca muszę mieć dobrze opracowany styczeń, na który przypada okres zaliczeń. Właśnie z tych trzech powodów udostępniam kalendarz 2019 do druku już teraz :) Tym razem zaszalałam i przygotowałam aż sześć opcji do wyboru, a do tego jeszcze mały bonus. Linki do pobrania zebrane są na końcu wpisu.

1. kwiaty w dużym formacie

kalendarz 2019 do druku

Ten duży kalendarz stanie w ramie na komodzie w naszym salonie. Zeszłoroczny był geometryczny i z odrobiną koloru, a w tym roku zachciało mi się czegoś bardziej delikatnego i kobiecego, więc postawiłam na kwiaty. Ze względu na rozmiar – 50 na 70 centymetrów – kalendarz ten trzeba drukować w specjalnych punktach, gdzie mają drukarki do druku wielkoformatowego. Jeśli nie chcesz aż tak dużego rozmiaru, to w formacie A3 kalendarz ten również prezentuje się fajnie.

2. kwiaty A4

kalendarz 2019 do druku

Ten sam motyw zdobi kalendarz w wersji kartkowej, który można używać na dwa sposoby. Można wydrukować od razu wszystkie strony i zabindować lub drukować i wieszać każdy miesiąc pojedynczo. Ja wybrałam tą drugą opcję. Kartki przyczepię do drzwi lodówki. Będzie to fajne nawiązanie do tego, co stanie w salonie, tym bardziej, że salon, hol, jadalnię i kuchnię mamy otwarte – bez drzwi. Ps. Kwiaty na kalendarzu można pokolorować, jeśli się chce :)

3. atramentowo i kompaktowo

kalendarz 2019 do druku

Ten kalendarz stworzyłam z myślą o Tomku. Czarno-białe graficzne wzory imitujące atrament i mniejszy rozmiar idealnie się sprawdzą na biurku w gabinecie. Tu również można drukować każdy miesiąc oddzielnie lub wszystko od razu. Ja postawię na tą druga opcję i zabindowanie. Jeszcze mała uwaga co do wzorów – po pobieżnym przebiegnięciu wzrokiem wydają się abstrakcyjne. Jednak są one dobrane nieprzypadkowo. Na przykład białe plamki na karcie styczniowej odnoszą się do śniegu, serduszka na lutowej do Walentynek, lipcowe zygzaki do fal wody, nad którą spędza się urlop. Spróbuj zgadnąć pozostałe :)

4. kalendarz kwartalny

kalendarz 2019 do druku

Kalendarz kwartalny zaprojektowałam z myślą o mojej mamie, która lubi planowanie długoterminowe. Cały rok to tylko cztery strony – widzimy nadchodzące trzy miesiące, możemy sobie pozakreślać różne terminy, a pod spodem w miejscu na notatki zapisać uwagi i inne ważne rzeczy. Sama również będę korzystać z kalendarza kwartalnego, ale w połączeniu z plannerami miesięcznymi z dalszej części tego wpisu.

5. rozpisany plan

kalendarz 2019 do druku

 

Po opublikowaniu w zeszłym roku kalendarza na 2018 rok dostałam sporo wiadomości za zapytaniami, czy zrobię kalendarz z miejscem do pisania / planner miesięczny. Wtedy nie miałam czasu, ale teraz to nadrabiam! I to dwoma wzorami. Pierwszy, ten powyżej, jest wersją rozpisaną, z miejscem na wypisanie celów na dany miesiąc, rzeczy do zrobienia i uwag. Poniżej mamy kratkę, gdzie można wpisać wydarzenia w pola poszczególnych dni. Całość wielkości formatu A4 zorientowana jest pionowo. I tu można drukować pojedynczo lub po kilka kartek jednocześnie i spiąć.

 

Też fajne:

Plan zajęć do druku na studia stacjonarne i zaoczne

6. klasyk

kalendarz 2019 do druku, planer 2019 do druku

Ostatni kalendarz 2019 do druku to absolutny klasyk. Jest prosto, wręcz minimalistycznie, a  dzięki temu niezwykle przejrzyście. Pola kratki są duże, więc jest sporo miejsca na wpisywanie planowanych wydarzeń. Na dole nie zabrakło oczywiście miejsca na notatki. Całość okala mój ukochany marmur. Muszę przyznać, że ten kalendarz 2019 do druku jest chyba moim ulubionym. Oprócz wersji wydrukowanej mam go w folderze na komputerze i na bieżąco nanoszę zmiany. Ty też możesz tak robić, wystarczy do tego nawet tak prosty programik jak Paint.

Bonus: planner dzienny

planer 2019 do druku

 

Kalendarz 2019 do druku to nie wszystko, co dziś mam dla Was. Jest jeszcze obiecany bonus – planner dnia. Jest w nim miejsce na wypisanie wszystkiego, co danego dnia mamy zrobić oraz na wyszczególnienie trzech priorytetów. Wyodrębniłam też przestrzeń na zapisanie, co dziś zrobimy dla siebie oraz bliskich – bo niekiedy łatwo o tym zapomnieć.

 

Zobacz też:

Planer tygodniowy do druku w 8 wzorach

Zapisz się na newsletter i odbierz kalendarz 2019 do druku:
Jak planować, by wszystko zrealizować

 

Jakiś czas temu postanowiłam zakasać rękawy i zaczęłam urzeczywistniać swoje cele – te duże i te małe. Niezwykle pomaga mi mapa celów oraz pięć następujących kroków:

maksymalnie trzy cele na kwartał – zawsze dzielę swoje roczne cele na cztery mniejsze grupy, tak by w każdym kwartale skupić się na czymś innym. Na dany kwartał określam maksymalnie trzy punkty do wdrożenia – jeden większy/trudniejszy i dwa mniejsze.

metoda 3x dlaczego – ta metoda pomaga mi w uświadamianiu sobie, czego tak naprawdę chcę i które cele warto realizować. Najpierw robię listę potencjalnych planów, a potem – punkt po punkcie – pytam siebie dlaczego. Po udzieleniu odpowiedzi znowu pytam dlaczego. I jeszcze raz to samo. To pozwala poznać prawdziwe motywy własnego postępowania i znaleźć fundamenty, na których opieram swoją motywację do działania.

dokładne rozpisanie – kiedy już mam wyodrębione trzy cele na dany kwartał, to bardzo szczegółowo rozpisuję je rozbijając dany cel na możliwie najdrobniejsze kroki i czynności. Dzięki temu cele przestają być ogólne i abstrakcyjne.

rzeczy ważne i ważniejsze – zawsze staram się pamiętać, by skupianie się na planach nie wpływało źle na to, co najważniejsze – na zdrowie i moje relacje z bliskimi.

czas na reset – realizację planów trzeba traktować bardziej jak maraton niż bieg krótkodystansowy. Trzeba wygospodarować czas na zwolnienie i złapanie oddechu – lepiej dobiec do mety później niż paść po drodze.

Pobieranie

 

Kalendarze i bonus są do pobrania za darmo

Są przeznaczone do użytku prywatnego. Nie wolno ich sprzedawać

Aby pobrać plik, kliknij na wybrany link powyżej

Do drukowania wzorów 2-6 wystarczy zwykła domowa drukarka

Kalendarze nr 3 i 4 po wydrukowaniu trzeba wyciąć

Daj znać, który kalendarz 2019 do druku najbardziej Ci się podoba!

Ściskam!

Polub, bo warto :)