Nadchodzi nowy rok, czas na kolejne plany. Dlatego dziś na blogu kalendarz 2018 do druku. I to w dwóch wersjach!
Wiesz, że pierwszą rzeczą, jaką podzieliłam się na blogu był kalendarz do druku? Aż się dziwię, że od tego czasu nie pojawiły się żadne grafiki z organizacją czasu i planowaniem. Jestem bowiem człowiekiem „żyjącym w przyszłości” – uwielbiam planować, patrzeć przed siebie, niekiedy bardzo daleko. Dziś nadrabiam to okrutne zaniedbanie – udostępniam kalendarz 2018 do druku w dwóch wersjach. Znudziły mi się akwarele i czcionki imitujące ręczne pismo. Dlatego tym razem motywem przewodnim grafik jest geometria. Chciałam, by było minimalistycznie, więc w tworzeniu cyfr ograniczyłam się do trzech kolorów – srebrnego, czarnego i delikatnego różu, oraz do trzech rodzajów figur – trójkątów, prostokątów i kół. Zdecydowałam się umieścić w kalendarzu cyfry zamiast nazw miesięcy, bo cyfry lepiej przypominają o upływie czasu. To z kolei pomaga w mobilizacji do realizowania (nie tylko) noworocznych postanowień.
Pobieranie
Kalendarz w dwóch wersjach jest całkowicie darmowy
Przeznaczony jest dla Czytelników do użytku osobistego
Aby pobrać plik z kalendarzem kliknij na guzik z nazwą
Wersję mniejszą możesz wydrukować na domowej drukarce
Jeśli kalendarz Ci się podoba, udostępnij go znajomym na FB
Wersja 1

Pierwsza wersja jest mniejsza – do drukowania w formacie A4 lub A5 – i obejmuje dwanaście kart kalendarzowych. Bez problemu wydrukujesz ją na domowej drukarce. Karty kalendarza można wydrukować wszystkie razem i zabindować w najbliższym punkcie xero. Nie powinno to kosztować więcej niż trzy złote. Kalendarz na spirali można powiesić na ścianie lub położyć na biurku.
Możesz też drukować karty pojedynczo każdego nowego miesiąca. I tu jest kilka możliwości. Do powieszenia kalendarza na ścianie lub na lodówce świetnie posłuży ozdobna taśma washi. Najlepsza byłaby w czarno-białe paseczki, by dopełniała wzór na geometrycznych cyfrach. Jeśli masz na ścianie modny ostatnio organizer-kratkę z metalu, to wystarczy klips. Ja wolę używać clipboardu i kłaść kalendarz na blacie.
Jak wyeksponować mały kalendarz?
Możliwości wyeksponowania małego kalendarza są różne w zależności od tego, czy zdecydujesz się wydrukować cały kalendarz czy pojedynczą kartkę. Jeśli chcesz powiesić kartkę z danym miesiącem na lodówce, to idealny jest do tego klips z magnesem. Właśnie go zamówiłam. Wspomniane wcześniej podkładki z klipsem są dostępne w różnych wariantach – na przykład z linijką na brzegu lub w wersji ozdobnej. Bardzo ciekawie wygląda stojak na dokumenty z przezroczystego plastiku. Jeśli wolisz drewno i styl scandi to postaw na mini sztalugę na biurku.
1. Biały klips z magnesem Ib Laursen 2. Metalowy clipboard z linijką na brzegach Snopake 3. Ozdobna deska z klipsem Color it! 4. Stojak na dokumenty z przezroczystego tworzywa Asdruk 5. Mini sztaluga stołowa Desoie
Wersja 2
Wersja druga jest wielkoformatowa, stworzona z myślą o ramce 50 na 70 centymetrów. Pozwala spojrzeć na cały rok. Zdecydowanie to moja ulubiona forma kalendarza. Nie tylko ułatwia długoterminowe planowanie, ale też pełni w moim domu funkcję dekoracyjną. W tym przypadku konieczne było odwiedzenie punktu, gdzie robią wydruki w formacie A1 oraz wydanie 25 złotych. Ale warto było. Kalendarz odświeżył nasz salon, wprowadził odrobinkę koloru i cieszy oko.
Jak wyeksponować duży kalendarz?
Wielkoformatowy kalendarz całoroczny jest fajną alternatywą dla posterów. Można go wyeksponować na kilka sposobów. Najprostszym i chyba najpopularniejszym jest ramka. Ja mam czarną plastikową z najbliższego marketu budowlanego. Najtańszym rozwiązaniem jest taśma. Trzeba tylko pamiętać, by użyć jej z dwóch stron, by utrzymała tak duży wydruk. Mniej znanymi opcjami są specjalne wieszaki na grafiki oraz duże organizery ścienne.
1. Organizer ścienny Menu 2. Drewniany wieszak na plakat Lemon Ducky 3. Ramka plastikowa o wymiarach 70 cm x 50 cm Inspire 4. Ramka drewniana o wymiarach 70 cm x 50 cm Jula 5. Taśma washi
Tak kalendarz 2018 do druku prezentuje się na komodzie w moim salonie :)