Darmowe aplikacje ułatwiające życie to świetna opcja dla zabieganych. Pozwalają zyskać chwilę więcej dla siebie, a nawet znacznie poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Kiedyś życie płynęło wolniej. Dziś świat pędzi, a my wraz z nim. W takim tempie łatwo o dezorganizację i poczucie przytłoczenia. Na szczęście, technologia przychodzi z pomocą. Można ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie sięgając po odpowiednie aplikacje na smartfona. Wybierając je warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim zastanów się, czego potrzebujesz w danej chwili. Nie chodzi o to, by zainstalować milion programików i potem z nich nie korzystać. I mieć spowolniony telefon… Druga kwestia to język. Jeśli słabo znasz języki obce, postaw na software po polsku. Ostatni, ale nie mniej ważny jest design, który powinien być przede wszystkim przejrzysty, ale i estetyczny. Kierując się wymienionymi kryteriami, wybrałam moje top 3 darmowe aplikacje ułatwiające życie:

1. Clue

 

Zadanie: monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Język: polski

Design: 10/10

Systemy: Android iOS

 

Clue ułatwi życie i tobie, i twojemu ginekologowi. Aplikacja oblicza, kiedy będziesz mieć dni płodne, owulację, pms, następny cykl. Im dłużej jej używasz (im więcej danych), tym trafniejsze szacunki. Dodatkowo, można odnotowywać wielkość krwawień, stan skóry, emocje, czy odbyte stosunki. Aplikacja jest przejrzysta, łatwa w obsłudze, a do tego darmowa.

2. myfitnesspal

 

Zadanie: liczenie kalorii

Język: polski

Design: 8/10

Systemy: Android iOS

 

Myfitnesspal to aplikacja dla każdego, kto zwraca uwagę na to, co je. Nie tylko podlicza kalorie, ale analizuje też skład spożywanych pokarmów. Oblicza także, ile kalorii spaliliśmy podczas aktywności fizycznej oraz obrazuje postęp w odchudzaniu w postaci wykresu. Całość cechuje czytelność i intuicyjność. Wersja podstawowa jest darmowa, wersja premium płatna.

3. Headspace

 

Zadanie: relaksacja i ćwiczenie uważności

Język: angielski

Design: 10/10

Systemy: Android iOS

 

Headspace to aplikacja, która najpierw uczy, a później pomaga w medytacji. Po przejściu trzech poziomów można wybierać różne serie lub pojedyncze sesje. Przyjemna obsługa, świetny design, fantastyczne nagrania audio i video. Poziom pierwszy zawierający dziesięć sesji jest darmowy. Aby dalej korzystać z aplikacji trzeba zapłacić, ale zdecydowanie warto.

A Ty  poleciłabyś jakieś darmowe aplikacje ułatwiające życie?

aplikacje ułatwiające życie

Polub, bo warto :)