Za ciemny podkład? Za ciemny korektor? Znam to. To problem wielu kobiet o słowiańskiej urodzie. Palety kolorów marek drogeryjnych, a nawet tych selektywnych nie zachwycają. Dobranie podkładu, który nie będzie się odcinał od szyi bywa naprawdę trudne. Często jest równoznaczne z rezygnacją z produktów, których formuła i konsystencja nam odpowiadają. Jest jednak na to sposób – biały podkład.

 

Problem

 

Jasna lub bardzo jasna cera sama w sobie oczywiście problemem nie jest. Jednak dobranie podkładu, który nie jest za ciemny to często wyzwanie. Na polskim rynku kosmetycznym do „cer jasnych” skierowane są na przykład podkłady L’Oreal True Match w odcieniu „N1”, Max Factor Lasting Performance w odcieniach „100 Fair” i „101 Ivory Beige”, Revlon Colorstay w odcieniach „110 Ivory” i „150 Buff”, Bourjois Healthy Mix w odcieniu „51 Light Vanilla”, Rimmel Match Perfection w odcieniach „010 Light Porcelain” i „101 Classic Ivory” czy też korektor Mac Pro Longwear w odcieniach „NW 15” i „NC 15”, Clarins Instant Concealer w odcieniu „01”, kamuflaż Catrice w odcieniu „010 Ivory”, czy Make-Up Cover Dermacolu w odcieniu „208”.

Dla kobiet o bardzo jasnej karnacji (czyli między innymi dla mnie) tylko niektóre z wyżej wymienionych będą OK pod względem jasności, pozostałe okażą się o ton lub nawet dwa za ciemne. W Polsce wiele kobiet ma jasną lub bardzo jasną cerę, tymbardziej w zimie trwającej w naszym kraju prawie pół roku. Niestety produkty na półkach polskich drogerii typu Rossmann oraz perfumerii typu Sephora rzadko odpowiadają potrzebom słowiańsko-jasnych cer. Dzieje się tak w głównej mierze dlatego, że podkłady produkowane są z myślą o konsumentkach krajów zachodnich, a nie wschodnioeuropejskich.

 

Rozwiązanie – biały podkład

 

Nie, białego podkładu nie używają jedynie fani gotyku. Biały podkład od lat znajduje się w kufrach makijażystów na całym świecie i służy do rozjaśniania podkładów i korektorów. Często jakiś produkt odpowiada nam ze względu na formułę (matowy, rozświetlający itp.), konsystencję (gęsty, wodnisty itp.), poziom krycia (lekkie, średnie, pełne), tonację (różowawy, żółtawy, oliwkowy, neutralny), czy trwałość. W przypadku małego wyboru kolorystycznego i braku wystarczająco jasnego odcienia nie musimy już rezygnować z danego produktu.

Wystarczy po prostu dodać do odpowiadającego nam zbyt ciemnego podkładu odrobinę białego i gotowe. Trzeba tylko pamiętać, by łączyć podobne z podobnym. Czyli? Czyli: jeśli kupiłaś podkład na bazie silikonu lub na bazie wody, to łącz go z białym podkładem na bazie silikonu lub na bazie wody. Inaczej może dojść do rozwarstwienia wymieszanych produktów po nałożeniu na twarz. Warto zainwestować w biały podkład lepszej jakości. Jedno opakowanie wystarczy na bardzo długo (jeśli nie na zawsze…). Dodajemy bowiem go tylko odrobinę.

 

BIAŁY PODKŁAD

 

Polecane produkty

Kupisz biały podkład?

 

 

Polub, bo warto :)