We wpisach z serii „New in” oprócz zwracania uwagi na mniej znane marki, jak Nakedvice, chciałabym pokazywać mniej popularne modele znanych marek. Jestem wielką fanką obcasów, ale ostatnio zafascynował mnie trend athleisure i postanowiłam przekonać się do sportowego obuwia. Zainspirowana zdjęciami na Instagramie zaczęłam poszukiwania białych sneakersów. Wszyscy noszą model Adidas Supersar. Też się nad nim zastanawiałam, ale stwierdziłam, że wolę coś prostszego. No, i nie chcę mieć takich samych butów jak połowa moich znajomych. Kiedy zobaczyłam minimalistyczny model Adidas Stan Smith, wiedziałam, że to jest to.

Adidas Stan Smith

 

Stan Smith jest amerykańskim tenisistą, aktywnym sportowo między końcem lat sześćdziesiatych a początkiem osiemdziesiątych. Aktualnie chyba bardziej znany jest jako „Pan od sneakersów” niż tenisista. Model nazwany jego imieniem pierwotnie służył tylko do gry w tenisa. Obecnie nie są to już buty tenisowe, a obuwie codzienne. Cholewka wykonana jest ze skóry, podeszwa oczywiście gumowa. Z boku są trzy perforowane paski, które wyglądają bardzo subtelnie. Na języku widnieje podobizna Stana Smitha, a przy pięcie znajduje się logo Adidas i napis „Stan Smith”. Dzięki temu, że buty są białe i te elementy nie rzucają się w oczy.

Podoba mi się dbałość o szczegóły w tym modelu. Z tyłu, pod logo są przeszycia – oczywiście trzy – które nie tylko trzymają cholewkę, ale i dyskretnie nawiązują do „trzech pasków Adidasa”. Buty są bardzo wygodne – nie mogłam się oprzeć i przed zrobieniem zdjęć wybrałam się na spacer, co widać po podeszwach (i trudnym do zmycia śladzie po otarciu w okolicach ścięgna Achillesa na prawym bucie…). Lubię w nich śmigać po mieście i przyznam, że zastanawiam się nad kupnem drugiej pary w czarnym kolorze, bo świetnie wpisują się w mój styl (jak mi się coś spodoba to potrafię kupić kilka egzemplarzy, tak jest z t-shirtami i czarnymi rurkami – niektórzy pewnie myślą, że ciągle chodzę w tym samym…). Sneakersy Adidas Stan Smith kupisz stacjonarnie w autoryzowanych sklepach lub online na oficjalnej stronie Adidas.

Adidas Stan Smith
Adidas Stan Smith
Adidas Stan Smith
Adidas Stan Smith

 

Co sądzisz o sneakersach Adidas Stan Smith?

 

Polub, bo warto :)