Ubraliśmy choinki, posprzątaliśmy, nagotowaliśmy przeróżnych potraw. Przygotowania mamy więc za sobą. A co powinniśmy robić w Święta?

1.

W Święta trzeba koniecznie naładować brzuch. Wszystkim, czym się da, jakby nie było jutra. W końcu sklepy otworzą dopiero za dwa dni, no i  trzeba mieć co spalać od stycznia. Nie chcemy też martwić  babć, a poza tym to przecież pójdzie w cycki.

2.

Zmierzyć się z pytaniem „Kiedy ślub i dziecko?” lub jego wariacją. Jeżeli z kimś się spotykasz, to znajdzie się ktoś, kto was pogoni. Nie bój żaby, na pewno jakaś ciocia albo wujek przypomni Ci o tykającym zegarze biologicznym. Przecież mogłaś zapomnieć!

3.

Docenić obecność bliskich. W czasach internetu, uzależnienia od technologii i rozluźnienia wszelkich relacji międzyludzkich zebranie się grupy bliskich sobie osób trzeba odpowiednio celebrować. Dlatego odłóż telefon i pogadaj z babcią.

4.

Zadzwonić zamiast wysyłać życzenia smsem. Nie ma nic bardziej obciachowego niż wysłanie skopiowanych od kogoś życzeń wszystkim na liście kontaktów, również tym, których nie widziałaś wieki, słabo znasz lub nawet nie lubisz.

5.

Obejrzeć świąteczny film, a najlepiej komedię. Bo kiedy oglądać takie produkcje, jak nie w Boże Narodzenie? Kevin sam w domu to już polska tradycja, której musi stać się zadość! Dlatego nałóż sobie śledzika albo serniczka i miłego oglądania!

6.

Pójść zobaczyć szopkę w zabytkowym kościele. Nowa architektura sakralna nie może się równać z pięknymi starymi świątyniami i klimatem, jaki tworzą. Podziwianie szopki w takim miejscu to przeżycie i estetyczne i duchowe.

7.

Zrobić coś dobrego. Boże Narodzenie to czas radości i nadziei na lepsze. Dlatego trzeba zrobić coś dla innych. Zaproś na Wigilię samotną sąsiadkę lub wpłać parę groszy na chore i bezdomne zwierzęta – możliwości jest tak wiele!

Pięknych Świąt!

Polub, bo warto :)